
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| Thickness | 1.15 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Active |
| Mounting Style | Surface Mount |
| lead free status | Lead Free |
| operating temperature | 125 °C |
| rohs status | Compliant |
| case package | 1210 |
| halogen free status | Halogen Free |
| size width | 2.50 mm |
| size length | 3.20 mm |
| size height | 1.15 mm |
| voltage rating dc | 100 V |
| capacitance tolerance | 10 % |
Stock: 67
Distributors
pcbx
Unit Price$0.27529
Ext.Price$0.27529
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.27529 | $0.27529 |
| 10 | $0.13593 | $1.35930 |
| 50 | $0.12339 | $6.16950 |
| 100 | $0.11200 | $11.20000 |
| 500 | $0.08387 | $41.93500 |
| 1000 | $0.07575 | $75.75000 |
| 3000 | $0.06516 | $195.48000 |
| 5000 | $0.05605 | $280.25000 |
| 10000 | $0.04822 | $482.20000 |
